top of page
Szukaj

Świąteczna wizyta na posterunku policji w Niles

"Jak w przypadku wszystkich zaleceń, wdzięczność jest opisem udanego stylu życia. Wdzięczne serce otwiera nasze oczy na mnóstwo błogosławieństw, które nieustannie nas otaczają.” – James E. FaustW dzisiejszym świecie, który ciągle pędzi, ludzie patrzą tylko na siebie i ciężko im dostrzec drugą osobę. Często nie zauważamy, że wokół nas jest mnóstwo ludzi, za których powinniśmy być wdzięczni każdego dnia. To dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu możemy cieszyć się swoim życiem. To prawda, że trudno w codziennej gonitwie zmusić się do tego, aby sobie przypomnieć, co spotkało nas dobrego, żeby nauczyć się to doceniać. Tym bardziej trudno jest znaleźć czas na okazywanie wdzięczności.


Szkoła Ignacego J. Paderewskiego chce w swoich uczniach zaszczepiać idee, które pomogą im być coraz „lepszą wersją siebie” i właśnie dlatego postanowiliśmy, że warto im przypomnieć o WDZIĘCZNOŚCI. Nie tylko jest to godna wyróżnienia postawa, ale styl życia, który zaowocuje w przyszłości.


W biuletynie Harvard Mental Health Letter napisano, że „wdzięczność ma silny i nierozerwalny związek z odczuwaniem szczęścia. Dzięki niej ludzie częściej doświadczają pozytywnych emocji, mają więcej miłych przeżyć, cieszą się lepszym zdrowiem, radzą sobie z problemami oraz budują trwałe relacje z innymi”.


Co z tego wynika? Okazując wdzięczność będziemy szczęśliwszymi Ludźmi!


W tym czasie, gdy oczekujemy na Święta Bożego Narodzenia, warto podziękować tym, którzy będą dbali wtedy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Postanowiliśmy, że w tym roku odwiedzimy policjantów z Niles Police Dept. aby podziękować im za ich ciężką, nieraz bardzo niebezpieczną pracę i w ten sposób okazać im szacunek.


Zachęcamy wszystkich do takim małych gestów i okazywania wdzięczności wszystkim tym, którzy robią w naszym życiu coś dobrego, szczególnie tym, którzy swoją ciężką pracą służą innym.


Miejmy nadzieję, że ta inicjatywa pozostanie już naszą coroczną szkolną tradycją. Niles Police Department (IL)13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page